TEAM

We are in fact a team whether or not you realize it, and we shall be able to come much more together once we can openly work with you

SaLuSa 4-March-2011

ch

MAKE THIS VIRAL! Prepare For Change

It is time now to make the next step in creating the infrastructure for the Event on the surface of this planet.

The main reference site with preparedness instructions for the general population has reached a certain degree of completion and needs to go viral:

http://prepareforchange.net/

Although the civil authority and the Resistance Movement will provide their own infrastructure at the time of the Event, it is very important to have grassroots infrastructure as well. Our alternative infrastructure will fill in the gaps and will ensure that the transition will be smoother and more harmonious.

Six task groups were created: planetary leadership group, healers group, media group, new renaissance group, new technologies group and financial group. All these groups will develop practical tools which can help easing the transition at the time of the Event in their specific area.

If you want to actively participate in any of those six groups, click here:

http://prepareforchange.net/participate/

Our website will be translated into many world languages so the message can spread worldwide. We are actively seeking translators and if you wish to join our translation teams, use the same participation form, stating that you wish to volunteer as a translator:

http://prepareforchange.net/participate/

There will be many projects pertaining to the preparedness of the surface population for the Event announced on my blog very soon and our new website will be the main communication hub for those projectsPlease sign this Petition

Foto

Read more about it and sign it here:
http://www.avaaz.org/en/petition/How_to_REALLY_Save_US_Army_Recruiters_From_Preventable_Suicides/?eQSwffb


We are helped quite considerably by those of you who are not just standing up for the truth, but getting out and about to spread it far and wide.

SaLuSa 11-January-2012

Sunday, 25 March 2012

25:03:2012


 

The Galactic Federation through Wanderer of the Skies

25.03.2012 
Pozdravy od Federácie:

Dovoľte nám začať informáciou, že Váš svet bude čoskoro prechádzať zmenami, ktorými sa dostane do súladu s procesom Vzostupu. Gaia poslala odkaz Stvoriteľovi, že je pripravená. Ona a my všetci netrpezlivo očakávame odpoveď. Nie je to žiadna maličkosť. Stvoriteľova odpoveď by mohla byť „zelenou“ ktorá nám dovolí pohnúť sa vpred s odhalením. Preto sú v tento čas naše srdcia obrátené k Stvoriteľovi, pretože očakávame inštrukcie ako a kedy postupovať.

Tento odkaz od Gaii je jej uistením, že je pripravená na ďalší krok a je ochotná pokračovať. Je to taktiež jej „zhodnotenie“, že všetky živé bytosti ktoré na nej nachádzajú živobytie sú tiež primerane pripravené na ďalšiu fázu. Toto zhodnotenie je veľmi dôležité, pretože bez neho by Stvoriteľ nepovažoval takúto pozíciu za realizovateľnú. Preto sme sa kolektívne posunuli do veľmi dôležitej fázy tohto procesu, ktorý nám prináša nekončiace vzrušenie z toho čo nás čaká.

Wednesday, 14 March 2012

14:03:2012


 

The Galactic Federation through Wanderer of the Skies

14.03.2012


Pozdravy od Federácie:


Čo viac sa dá povedať o tom všetkom čo sa dnes deje na Vašej planéte. Hovorili sme Vám o udalostiach ktoré prichádzajú a že sa budú diať rýchlo a budú nasledovať jedna za druhou. Až teraz začínate vidieť domino efekt ktorý nastane.

Zanedlho sa stretnú lídri mnohých národov aby znovu v tajnosti rokovali o odhalení, ktoré bolo v nedávnej minulosti odložené v prospech iných otázok a udalostí, ktoré boli podľa týchto jednotlivcov a národných záujmov považované za viac akútne. Avšak teraz je odhalenie znova horúcou témou a bude medzi zúčastnenými diskutované viac agresívne. Napriek tomu si ale nemyslíme, že ich činy povedú k akejkoľvek zmene, keďže v minulosti sme ich už videli ako „prešľapujú na mieste“. Niekoľko problematických otázok ich znova povolalo k rokovaciemu stolu.

IMPORTANT - THE 12 OLYMPIANS + THE INTERGALACIC FEDERATION OF LIGHT - CLICK IMAGE

IMPORTANT - THE 12 OLYMPIANS + THE INTERGALACIC FEDERATION OF LIGHT - CLICK IMAGE
IMPORTANT - THE 12 OLYMPIANS + THE INTERGALACIC FEDERATION OF LIGHT - CLICK IMAGE

HERE WE ARE

HERE WE ARE ONCE AGAIN ...

Please Sign this Disclosure Petition III


Anyone from any nation will be able to sign this petition:

http://wh.gov/nqu


Read More ...

Stephen Bassett Interviewed by Graham Dewyea 5.03.2012

Stephen Bassett Interviewed by Graham Dewyea 5.03.2012  - click image

http://gffreepages.blogspot.com/2012/03/english-our-galactic-family-graham.html