TEAM

We are in fact a team whether or not you realize it, and we shall be able to come much more together once we can openly work with you

SaLuSa 4-March-2011

ch

MAKE THIS VIRAL! Prepare For Change

It is time now to make the next step in creating the infrastructure for the Event on the surface of this planet.

The main reference site with preparedness instructions for the general population has reached a certain degree of completion and needs to go viral:

http://prepareforchange.net/

Although the civil authority and the Resistance Movement will provide their own infrastructure at the time of the Event, it is very important to have grassroots infrastructure as well. Our alternative infrastructure will fill in the gaps and will ensure that the transition will be smoother and more harmonious.

Six task groups were created: planetary leadership group, healers group, media group, new renaissance group, new technologies group and financial group. All these groups will develop practical tools which can help easing the transition at the time of the Event in their specific area.

If you want to actively participate in any of those six groups, click here:

http://prepareforchange.net/participate/

Our website will be translated into many world languages so the message can spread worldwide. We are actively seeking translators and if you wish to join our translation teams, use the same participation form, stating that you wish to volunteer as a translator:

http://prepareforchange.net/participate/

There will be many projects pertaining to the preparedness of the surface population for the Event announced on my blog very soon and our new website will be the main communication hub for those projectsPlease sign this Petition

Foto

Read more about it and sign it here:
http://www.avaaz.org/en/petition/How_to_REALLY_Save_US_Army_Recruiters_From_Preventable_Suicides/?eQSwffb


We are helped quite considerably by those of you who are not just standing up for the truth, but getting out and about to spread it far and wide.

SaLuSa 11-January-2012

Saturday, 18 February 2012

18:02:2012


 

The Galactic Federation through Wanderer of the Skies

18.02.2012Pozdravy od Federácie:


Dnes budeme hovoriť o zrýchľovaní, ktoré prebieha na každej úrovni Vašej reality. Nie je to „zrýchľovanie“ času ako by ste si mohli myslieť. Niekedy je to len spôsob Vášho vnímania a nie samotnej „reality“ času. Správnejšie hovoríme o zrýchľovaní všetkého, čo tvorí základ štruktúry reality Vášho sveta.

Mocné zvuky počuť z Vašej oblohy. Sú skutočné, dejú sa a sú súčasťou tohto procesu zrýchľovania. Tým pri moci začína byť nad mieru jasné, že všetko čo videli vo svojich technológiách času sa okolo nich stáva realitou. Tieto zvuky sú ďalším stupňom pokroku vpred k procesu ktorý prinesie trvalé zmeny, na ktoré čakáte. Tieto zmeny však neprídu vo veľkých skokoch. Budú postupné, ale nepopierateľné.


Zrýchľovanie tiež ovplyvní spôsob, akým sa komunikuje vo Vašej realite na každom stupni. Budete viac a viac cítiť a potrebovať stále menej a menej reči na vyjadrovanie. Technológie, ktoré Vám pomáhajú v komunikácií tiež prechádzajú svojimi vlastnými zmenami. Čoskoro bude oznámená ďalšia „prelomová“ technológia, ktorá ovplyvní spôsob, akým sa prenášajú rádiové vlny okolo sveta.

Tvorenie pomocou myšlienok do fyzickej reality bolo tiež ovplyvnené zrýchľovaním. Čas medzi vytvorením myšlienkovej formy a jeho premietnutia sa v realite tretej dimenzie sa skrátil natoľko, že teraz budete schopní zhmotňovať tieto zámery v oveľa efektívnejšom meradle. Toto sú niektoré z výhod existencie vo vyššej dimenzii, ktorá ku Vám prichádza.

A ako sa tieto zmeny usídlia vo Vašej realite a Vaše kolektívne myslenie sa na ne naladí ako na „prirodzené“ a „každodenné“ javy, budeme tiež môcť začať náš proces odhalenia. Mnohé veci sa musia stať predtým, ako to nastane. Pripravujeme sa na ďalšiu fázu našej plánovanej stratégie odhalenia. Zahŕňa to toho oveľa viac, než na čo je tu priestor vysvetliť. Avšak môžete očakávať viac osobný prístup k našej existencii ako ten, na aký ste boli v minulosti zvyknutí. Zvyšok sa vyvinie sám.

Očakávajte veľké oznámenie v oblasti finančných trhov, ktoré ako sa bude zo začiatku zdať nemá súvislosť s ničím čo ste sledovali. Nakoniec sa ukáže, že to bol zvestujúci výkrik, ktorý začne prvú z mnohých zmien v hlavných oblastiach Vašej reality v kaskáde udalostí, ktoré sa stanú pravidlom počas nadchádzajúcich mesiacov.

Vždy držte v popredí svoje srdce a lásku. Neste ich vpredu a vrátia sa aby Vás živili a ochránili v týchto namáhavých časoch. Zostávame v úcte k Vám všetkým a k Vašim schopnostiam. Sme len na myšlienku vzdialení.
Buďte v mieri.

Channeler: Wanderer of the SkyePreložili: Martin a Danica

 Translations

http://wandereroftheskiesrussian.blogspot.com/ - RUSSIAN
http://arabicwanderer.blogspot.com/- ARABIC
http://slovenskywanderer.blogspot.com/ - SLOVENSKÝCH/SLOVAK
     http://greeckwanderer.blogspot.com/  - GREEK
 http://wandererinslovensko.blogspot.com/ - SLOVENSKO/SLOVENIAN
.

Dear Readers,

 We are looking for new translators  English-Indonesian, English-Korean for Wanderer’s messages,

and English-Korean  for SaLuSa's messages.

We are a team of translators from all over the world (more than 100 people for 27 languages) that wants to spread messages of Unconditional Love and Spirit Light as far and wide as possible.
Would you like to join us?  Please send an email to 
aand we’ll get back to you. Please understand that we are looking for native speakers (target language) to keep quality standards as high as possible.

No comments:

Post a Comment

IMPORTANT - THE 12 OLYMPIANS + THE INTERGALACIC FEDERATION OF LIGHT - CLICK IMAGE

IMPORTANT - THE 12 OLYMPIANS + THE INTERGALACIC FEDERATION OF LIGHT - CLICK IMAGE
IMPORTANT - THE 12 OLYMPIANS + THE INTERGALACIC FEDERATION OF LIGHT - CLICK IMAGE

HERE WE ARE

HERE WE ARE ONCE AGAIN ...

Please Sign this Disclosure Petition III


Anyone from any nation will be able to sign this petition:

http://wh.gov/nqu


Read More ...

Stephen Bassett Interviewed by Graham Dewyea 5.03.2012

Stephen Bassett Interviewed by Graham Dewyea 5.03.2012  - click image

http://gffreepages.blogspot.com/2012/03/english-our-galactic-family-graham.html